PALMARESA | LXXVI JUAN MUGUERZA NAZIOARTEKO KROSA | ELGOIBAR | GIPUZKOA

menu-icon
Juan Muguerza Nazioarteko Krosaren Palmaresa Juan Muguerza Nazioarteko Krosaren palmaresa
LXXVI Juan Muguerza Nazioarteko Krosaren Logoa

PALMARESA

JUAN MUGUERZA KROSA-KO IRABAZLE ZERRENDA
Urtea Garaile Gizonezko Absolutua Garaile Emakumenezko Absolutua Sailkapenak
2018 SELEMON BAREGA (Ethiopia) RUTH JEBET (Bahréin) Sailkapena ikusi
2017 JOSHUA CHEPTEGEI (Uganda) SENBERE TEFERI (Ethiopia) Sailkapena ikusi
2016 AWEKE AYALEW (Bahréin) IRENE CHEPET CHEPTAI (Kenya) Sailkapena ikusi
2015 TEKLEMARIAM MEDHIN (Eritrea) MIMI BELETE (Bahréin) Sailkapena ikusi
2014 TIMOTHY TOROITICH (Uganda) HIWOT AYALEW (Ethiopia) Sailkapena ikusi
2013 CONSESLUS KIPRUTO (Kenia) GELETE BURKA (Ethiopia) Sailkapena ikusi
2012 PAUL TANUI (Kenia) WUDE AYALEW (Ethiopia) Sailkapena ikusi
2011 LEONARD P. KOMON (Kenia) SARA MOREIRA (Portugal) Sailkapena ikusi
2010 LEONARD KOMON (Kenia) FREHIWAT GOSHU (Ethiopia) Sailkapena ikusi
2009 AYELE ABSHERO (Ethiopia) FLORENCE KIPLAGAT (Kenia) Sailkapena ikusi
2008 LEONARD KOMON (Kenia) PRISCAH JEPLETING CHERONO (Kenia) Sailkapena ikusi
2007 SILESHI SIHINE (Ethiopia) MESTAWET TUFA (Ethiopia) Sailkapena ikusi
2006 CHARLES KAMATHI (Kenia) WORKITU AYANU (Ethiopia) Sailkapena ikusi
2005 TARIKU BEKELE (Ethiopia) ALICE TIMBILIL (Kenia) Sailkapena ikusi
2004 ABRAHAM CHEBII (Kenia) ELVAN ABEYLEGESS (Turquia) Sailkapena ikusi
2003 KENENISA BEKELE (Ethiopia) EDIT MASAI (Kenia) Sailkapena ikusi
2002 ABRAHAM CHEBII (Kenia) ANNE JALAGAT (Kenia) Sailkapena ikusi
2001 ABRAHAM CHEBII (Kenia) SALLY BARSOSIO (Kenia) Sailkapena ikusi
2000 SAMMY KIPKETER (Kenia) YIMENASHU TAYE (Ethopia) Sailkapena ikusi
1999 PAUL TERGAT (Kenia) GENNET GEBREGEORGIS (Ethiopia) Sailkapena ikusi
1998 PAUL KOECH (Kenia) KUTRE DULECHA (Ethiopia) Sailkapena ikusi
1997 JON BROWN (Inglaterra) JULIA VAQUERO (España) Sailkapena ikusi
1996 PAULO GUERRA (España) DERARTU TULU (Ethiopia) Sailkapena ikusi
1995 BRAHIM LAHLAFI (Marruecos) FERNANDA RIBEIRO (Portugal) Sailkapena ikusi
1994 ADDIS ABEBE (Ethiopia) HELLEN KIMAIYO (Kenia) Sailkapena ikusi
1993 FITA BAYESA (Ethiopia) LUCHIA YISHAK (Ethopia) Sailkapena ikusi
1992 WILSON OMWOYO (Kenia) HELLEN KIMAIYO (Kenia) Sailkapena ikusi
1991 EAMMON MARTÍN (Inglaterra) SUSAN SIRMA (Kenia) Sailkapena ikusi
1990 KIPYEGO KORORIA (Kenia) MARCIANNE MUKAMURENZI (Uganda) Sailkapena ikusi
1989 ANTONIO SERRANO (España) ANA ISABEL ALONSO (España) Sailkapena ikusi
1988 JOHN NGUGI (Kenia) ANA ISABEL ALONSO (España) Sailkapena ikusi
1987 PAUL KIPKOECH (Kenia) ANA ISABEL ALONSO (España) Sailkapena ikusi
1986 STEVE JONES (Inglaterra) JANE FURNISS (Inglaterra) Sailkapena ikusi
1985 EZEQUIEL CANARIO (Portugal) AMELIA LORZA (España) Sailkapena ikusi
1984 JORDI GARCIA (España) ASUNCIÓN ANTOLIN (España) Sailkapena ikusi
1983 ANTONIO PRIETO (España) AMELIA LORZA (España) Sailkapena ikusi
1982 CARLOS LOPES (Portugal) AMELIA LORZA (España) Sailkapena ikusi
1981(*) - - Sailkapena ikusi
1980 JOHN WILD (Inglaterra) LAILA BOUDINA (Argelia) Sailkapena ikusi
1979 MIKE McLEOD (Inglaterra) PILAR FERNANDEZ (España) Sailkapena ikusi
1978 MARIANO HARO (España) CARMEN VALERO (España) Sailkapena ikusi
1977 MARIANO HARO (España) MONTSERRAT ABELLO (España) Sailkapena ikusi
1976 MARIANO HARO (España) BELÉN AZPEITÍA (España) Sailkapena ikusi
1975 FERNANDO CERRADA (España) BELÉN AZPEITÍA (España) Sailkapena ikusi
1974 SOUKO KUHA (Finlandia) BELÉN AZPEITÍA (España) Sailkapena ikusi
1973 MARIANO HARO (España) BELÉN AZPEITÍA (España) Sailkapena ikusi
1972 Lakie STEWART (Escocia) BELÉN AZPEITÍA (España) Sailkapena ikusi
1971 MARIANO HARO (España) (***) Sailkapena ikusi
1970 LAKIE STEWART (Escocía) (***) Sailkapena ikusi
1969 LAKIE STEWART (Escocía) (***) Sailkapena ikusi
1968 MAMMO WOLDE (Ethiopía) BELÉN AZPEITÍA (España) Sailkapena ikusi
1967 MAMMO WOLDE (Ethiopía) CORO FUENTES (España) Sailkapena ikusi
1966 ROY FOWLER (Inglaterra) (***) Sailkapena ikusi
1965 MELVÍN BATTY (Inglaterra) (***) Sailkapena ikusi
1964 MAMMO WOLDE (Ethiopía) (***) Sailkapena ikusi
1963 MAMMO WOLDE (Ethiopía) (***) Sailkapena ikusi
1962 JOAQUÍN AZPÍROZ (Real Sociedad) (***) -
1961 FERNANDO AGUILAR (C. A. JAZKIBEL) (***) ->
1960 BENITO ALDAI (Real Sociedad) (***) -
1959 JOAQUÍN ESCUDERO (-) (***) -
1958 BENITO ALDAI (-) (***) -
1957 LUCAS LARRAZA (-) (***) -
1956 LUCAS LARRAZA (-) (***) -
1955 LUCAS LARRAZA (-) (***) -
1954 FRANCISCO IRIZAR (C.D. Hernani) (***) -
1953 LUCAS LARRAZA (GIMNÁSTICA DE ULÍA) (***) -
1952 FRANCISCO IRIZAR (REAL SOCIEDAD) (***) -
1951 FRANCISCO IRIZAR (C.D. CASTILLO) (***) -
1950 (**) - - -
1949 SIMÓN ALDAZABAL (D.E. EIBAR) (***) -
1948 SIMÓN ALDAZABAL (D.E. EIBAR) (***) -
1947 SIMÓN ALDAZABAL (D.E. EIBAR) (***) -
1946 JOAQUÍN ESCUDERO (C.D. CASTILLO) (***) ->
1945 JOSÉ M. GARÍN (C.D. CASTILLO) (***) -
1944 JOAQUÍN ESCUDERO (GIMNÁSTICA DE ULÍA) (***) -/a>
1943 PRUDENCIO AYERRA (C.D.SAN FERNANDO) (***) -

(*) 1981ean edizioa eten zen elurragatik.
(**) 1950ean ez zen krosa lehiatu.
(***) Urte horietan proba femeninorik ez zen egon.